Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Covid Info

DŮLEŽITÉ INFORMACE – COVID – ITÁLIE

(aktualizováno dne 10.06.2022)

Od 1. 6. 2022 ke vstupu do Itálie se nebude vyžadovat EU Certifikát o očkování/uzdravení/test na Covid 19.

POZOR: cestující mohou být namátkově vyzváni k tomu, aby postoupili test. Pokud bude test pozitivní, je nutno počítat s absolvováním povinné karantény v Itálii.

OPATŘENÍ COVID V ITÁLII

Od 1. května 2022 do 15. června 2022 je nařízeno používání respirátorů typu FFP2 ve veřejných dopravních prostředcích (letadla, trajekty, vlaky, autobusy, MHD) a při účasti na kulturních a sportovních akcích v uzavřených prostorech (kina, divadla, koncerty, kryté stadiony). Zda bude nařízení platit i po 15.6. sledujte prosím na webu mzv.cz a také letecké společnosti.

Respirátor nemusí mít děti do 6 let, osoby s nemocí či handicapem znemožňujícím nošení respirátoru a při venkovních sportovních aktivitách.

Doporučuje se používání roušek ve všech uzavřených prostorách přístupných veřejnosti.

NÁVRAT DO ČR

Pro návrat ze zemí EU není pro české občany vyžadováno očkování ani certifikát. Není třeba vyplňovat žádný formulář.

AKTUÁLNÍ INFORMACE SLEDUJTE NA COVID19 – aktuální podmínky cestování do Itálie a návratu do ČR | Velvyslanectví České republiky v Římě (mzv.cz) !!!!


ČASTÉ DOTAZY:

• Když dojde ke zrušení zájezdu ze strany cestovní kanceláře, a to z důvodu zákazu vycestování nebo uzavření lyžařských středisek, bude kompenzováno 100 % nákladů na zájezd viz. VOP CK FEDE - 5.1 bod b)
• Pokud bude klient v karanténě nebo onemocní covid-19, na storno se vztahuje pojištění, které nabízíme viz. https://fede.cz/cestovni-pojisteni. Pojištění storna je nutno sjednat v době zakoupení zájezdu.
• V případě, že klient nebude pojištěn na Covid-19, storno se řídí dle VOP CK FEDE - 5.7
• Změna podmínek vstupu nebo podmínek čerpání služeb není důvodem ke stornu
• Povinnost testování při odjezdu na zájezd, nebo při příjezdu ze zájezdu nehradí cestovní kancelář, ani pojišťovna. A to i pokud si klient zakoupil pojištění vč. připojištění COVID 19 – PANDEMIE.
• Ušlý zisk z důvodu karantény po návratu ze zájezdu klientovi nehradí cestovní kancelář, ani pojišťovna. A to i když si klient zakoupil pojištění vč. připojištění COVID 19 – PANDEMIE.