Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Chorvatsko

Dovolená v Chorvatsku


Chorvatsko, ležící na pobřeží Jaderského moře, s 1185 ostrovy a 6 000 km pobřeží, po léta okouzluje městečky, přístavy, oblázkovými i písečnými plážemi, v malebných zálivech a zátokách. Skýtá nekonečné příležitostí k turistice, cyklistice, vodním sportům i odpočinku u moře. Země je různorodá, mohutný horský masív Dináry odděluje vnitrozemí od pobřežní linie. Podnebí Istrie na severu země, na dosah od Julských Alp, se diametrálně liší od klimatu Jižní Dalmácie, s výskytem rostlin subtropického pásu.

Tři tisíce let staré, bouřlivé dějiny, zanechaly významné stopy na zemi i duchu národa, ať již byli jejich původci Řekové, Římané, Germáni, Turci, Benátčané či v neposlední řadě Habsburkové. Četné historické památky, lidový folklór a mnoho odlišných dialektů, tvoří součást národního dědictví. Moderní dálniční systém, letecká, trajektová a vlaková doprava, tuto pozoruhodnou balkánskou zemi spojuje s Evropou. Nespornou turistickou devizou jsou Národních parky Mljet, Plitvice, Kornati, Krka, Paklenica, Risnjak a Brijoni. Země se pyšní vzácnými památkami, zahrnutými do fondu UNESCO, např. Euphrasiova Bazilika v Poreči, Diokleciánův palác ve Splitu, či městská památková zóna v Dubrovníku. Mezi vyhledávané cíle se řadí ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Krk, Lošinj, nově i méně známé ostrovy Šolta, Lastovo, Vis. Republika se člení na župy, rozdělené na opčiny. Chorvatsko znovu získalo statut samostatného státu v roce 1995, hlavním městem a sídlem vlády je vnitrozemský Záhřeb. Země sousedí se Srbskem, Bosnou a Hercegovinou, Černou Horou, Slovinskem a Maďarskem a je tradičně jednou z Čechy nejnavštěvovanějších a zároveň nejbližších přímořských destinací.

Doprava do Chorvatska


Vzdálenosti z ČR do Chorvatska kolísají mezi 750 km (Istrie, Kvarner z Brna) po 1.300 km do Orebiče (z Prahy). Autobusová doprava trvá od 14 hodin do cca 20 hod. Díky nepředvídaným a neovlivnitelným okolnostem může doprava trvat déle. Autobusy nepřeváží domácí zvířata ani velmi objemná, předem neohlášená zavazadla a předměty. Klimatizované autobusy dodržují pravidelné bezpečnostní přestávky, na palubě jsou během přestávek dostupné nápoje. Volná místa v autobuse platí až po ověření ve Vaší CK/CA. Veškeré ubytovací kapacity, nabízené autobusovou dopravou, jsou k dispozici i dopravou vlastním vozem.

Ubytování v Chorvatsku


V popisu katalogu uvádíme počet osob, i další specifika, které je třeba v dané ubytovací kapacitě dodržet, např. také pobyt psů za příplatek, předběžnou rezervaci dětské postýlky, klimatizaci v NO NAME apartmánech aj.

Stravování v Chorvatsku


U většiny kapacit je stravování možné či je zahrnuto v ceně. Pokud není v popisu uvedeno jinak, v samostatných pokojích (například NO NAME pokoje), není možné vaření.
Střediska
Amfiteatr-v-Pule.jpg
Chorvatsko
od 2 940 Kč
Biograd-na-Moru-1.jpg
Chorvatsko
od 13 790 Kč