Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Itálie - - 3 Cime Dolomiti

3 Zinnen Dolomites - nejbližší italské zimní středisko

Pro lyžaře z ČR je toto středisko lákavé i tím, že je pro nás vůbec nejbližším zimním resortem italských Dolomit. Oblast má navíc výhodnou polohu, která zaručuje snadnou dosažitelnost lyžování v dalších špičkových střediscích Cortina d‘Ampezzo, Plan de Corones a Alta Badia.

3 Zinnen Dolomites - ideální zimní dovolená

Středisko 3 Zinnen Dolomites tvoří kvalitní skiareály - Monte Elmo/Helm, Croda Rossa a Baranci. Skiareál Padola a další malé skiareály. Celkem je to 106 km sjezdovek.

Celkem km sjezdovek

Černé sjezdovky

Červené sjezdovky

Modré sjezdovky

115 km

15 km

53 km

47 km

 

3 Zinnen Dolomites - vlak Ski Pustertal Express

Celá oblast 3 Zinnen Dolomites je propojena vlakem Ski Pustertal Express, který spojuje lyžařskou oblast 3 Zinnen Dolomites a skiareál Kronplatz a lyžaři tak mohou využít až na 200 km kvalitních sjezdovek. Některé hotely nabízí Holiday pass, se kterým můžete využít místní autobus a vlak zdarma. Zastávka Versciaco (oblast 3 Zinnen Dolomites) je přímo u kabinové lanovky na Monte Elmo. V oblasti Kronplatz je zastávka Ried v Percá přímo u lanovky. Lyžaři se tak mohou pohodlně mezi oběma skiareály dopravovat vlakem. Lyžování v obou oblastech umožňuje kombinovaný skipas nebo skipas Dolomiti Superski.

Od sezóny 2016/2017 operuje středisko pod tímto novým názvem: Tre Cime Dolomiti/3 Zinnen Dolomites podle nejkrásnější hory Dolomit - Tre Cime di Lavaredo.

Hlavní skiareály Monte Elmo (35 km sjezdovek) a Croda Rossa (15 km sjezdovek) jsou propojené skiliftem a sedačkou a ba jsou propojené na lyžích. Baranci je vzdálen od Monte Elmo asi 1 km a dostupný je buď skibusem, který jezdí každých 15 min. a cesta trvá asi 5 min. mezi oběma. Do skiareálu Padola, který nabízí asi 12 km sjezdovek, se lze dostat z Croda Rossa na lyžích. Tento okruh se nazává "Giro delle Cime" a je opravdu moc pěkný. K návratu z Croda Rossa využijí lyžaři skibus, který jede každou půl hodinu a cesta trvá asi 20 minut.

3 Zinnen Dolomites - novinky 2018/2019

- střední stanice na Monte Elmo - lanovka nahrazena moderní 6 sedačkovou lanovkou s vyhřívanými sedadly

- dvě nové sjezdovky - jedna lehčí varianta černé Kristlerhang, druhá vhodná na carving na Croda Rossa směr Signaue

- Family Funslope na Croda Rossa a Monte Elmo - skilifty pro začátečníky, naučná stezka o stádech sobů, pro děti - rychlé zatáčky, vlny, sněhový tunel atd.

- nová horská chata Zin Fux s gurmet restaurací u kabiny Signaue v alpském stylu a kuchyní pro labužníky

Českým lyžařům je nejznámější skiareál na Monte Elmo, který nabízí dlouhé sjezdy do Versciaca a do Sesta - jde o skutečné lahůdky vyhledávané i velmi náročnými sportovci, lyžování je zde opravdovou zkouškou zdatnosti. Adrenalinová černá sjezdovka z Monte Elmo byla výrazně rozšířena a zařadila se tak bez nadsázky k nejlepším sjezdovkám Alo Adige. Velkou výhodou této trati je také orientace k severu a zalesněné okolí zajišťující až do jarních měsíců ideální podmínky pro dovolenou plnou bezvadným lyžováním. Vyzkoušet můžete také adrenalinový zážitek - Free Fall Ride na nejprudší sjezdovce Holzriese, při kterém usednete do kabiny rolby a užijete si tak nevšení pohledy.

3 Zinnen Dolomites - freeride, funpark i atrakce pro nejmenší

Menší rodinný areál Baranci nad San Candidem nabízí kromě lyžování na pěkných svazích i řadu atrakcí pro nejmenší. Dobře stavěné sáňkařské dráhy a také nové freeridové sjezdovky. Vysoko položený funpark na svazích hory Croda Rossa je zase velkým lákadlem pro milovníky snowboardingu.

3 Zinnen Dolomites - špičkové lyžování

Ke kladům střediska 3 Zinnen Dolomites patří dostatek prostoru pro lyžování na sjezdovkách a vypracovaný systém umělého zasněžování. Potěší vás i to, že u lanovek nenarazíte ani v nejvyšší sezóně na žádné fronty. Moderní a vysoce výkonné přepravní kapacity byly loni v areálu Croda Rossa, kde vyrostla úplně nová sjezdovka, posíleny ještě o další osmimístnou kabinkovou lanovkou Signaue. Špičkové lyžování na volných sjezdovkách zaujme všechny milovníky zimních sportů.

3 Zinnen Dolomites - hurá na běžky

Běžkaří zde naleznou 200 km výborně připravených stop z toho 30 km závodních.

Další možnosti zábavy a sportu

  •     bazén, špičkový aquapark - San Candido
  •     kluziště, curling
  •     tenisové kurty
  •     paragliding
  •     diskotéky, fitness, vynikající možnost procházek a pěší turistiky

3 Zinnen Dolomites - okolí a pěší turistika

Oblast kolem střediska 3 Zinnen Dolomitesl je proslulá velmi malebným okolím a mimořádně fotogenickou krajinou, idylickými horskými vesničkami a městečky. Místnímu panoramatu dominuje vrchol Tre Cime di Lavaredo označovaný za vůbec nejkrásnější horu Dolomit. Bližší i vzdálenější okolí střediska 3 Zinnen Dolomites nabízí mnoho možností, jak příjemně využít zdejší pobyt, například vynikající nabídkou procházek s dobře značenými trasami pro pěší turisty.

3 Zinnen Dolomites - ubytování

V naší nabídce 3 Zinnen Dolomites najdete kvalitní ubytování. Věříme, že se váš vybraný hotel pro Vás stane druhým domovem, kam se rádi v budoucnu vrátíte. Kompletní přehled všech možností ubytování najdete v naší nabídce Zimní zájezdy 3 Zinnen Dolomites

3 Zinnen Dolomites - počasí

Průměrná roční teplota se ve středisku 3 Zinnen Dolomites pohybuje okolo 6 °C. Zimní sezóna a nejlepší počasí pro lyžování jsou zde od listopadu do března. Naopak nejteplejší počasí má 3 Zinnen Dolomites v červenci a srpnu, kdy se teplota pohybuje okolo 16 °C.

Přejeme krásné lyžování !