Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Itálie - - Alta Badia

Další možnosti zábavy a sportu

    bazén

    kluziště, curling

    tenisové kurty

    paragliding, heliski

    diskotéky, fitness

Alta Badia - prvotřídní sjezdovky a kouzelné italské Dolomity

Lyžování na 130 km prvotřídních sjezdovek usazených v jedné z nejkouzelnějších scenerií Dolomit patří k vrcholům lyžařské nabídky Itálie vůbec. Dlouhé a stále dokonale upravené tratě všech stupňů náročnosti jsou zárukou skvělého lyžování a dovolená v Itálii se změní v pohádku.

Skvělé lyžování po celou zimní sezónu

Po celou zimní sezónu zde naleznete výborné sněhové podmínky pro lyžování, podpořené i umělým zasněžováním. Dokonalé propojení sjezdovek navíc lyžařům umožňuje volit svahy podle pohybu slunce a kvality sněhu a užívat si i dlouhé skitoury. Na nejzdatnější lyžaře čeká v La Ville výzva v podobě lyžování na slalomovém svahu, na němž se každoročně odehrávají závody Světového poháru.

Celkem km sjezdovek

Černé sjezdovky

Červené sjezdovky

Modré sjezdovky

130 km

3 (5 km)

27 (44 km)

66 (81 km)

 

Alta Badia - Sella Ronda, sportovní lyžování

Další nepřebernou paletu zážitků z lyžování v Dolomitech nabízí napojení Alta Badie přes Sella Rondu i na okolní střediska Arabba/Marmolada, Val Gardena/Alpe di Siusi a Val di Fassa e Carezza. Možnosti sportovního lyžování rozšiřuje i relativní blízkost oblíbeného resortu Kronplatz/Plan de Corones a prestižní Cortiny d‘Ampezzo. V takovém případě je ale nezbytný skipas Dolomity Superski.

Adrenalin s heliski

Milovníci adrenalinu si mohou dopřát luxusní prožitky v podobě heliski z vrcholu Selly náročným kuloárem Val Mezdí, zkrátka zde ale nepřijdou ani skialpinisti.

Alta Badia - rychlá moderní přeprava

Přitažlivost lyžování v Alta Badie zvyšuje moderní přepravní zařízení s vysokou hodinovou kapacitou, která řadí tuto oblast mezi italskou zimní špičku. V předloňském roce přibyla osmimístná kabinová lanovka z Corvary na Col Alto a loni čtyřsedačková lanová dráha Sponata končící nad Pedraces.

Alta Badia - atraktivní apres-ski

Vydejte se do slavného klubu Moritzino na vrcholu Piz la Ila, kam můžete dojet na lyžích i se nechat dovézt lanovkou, nebo do údolního baru L'Murin v městečku Corvara.

Snídaně s východem slunce

Pokud chcete zažít něco unikátního, vydejte se posnídat s východem slunce na horské chatě Las Vegas ve výšce 2050 m.n.m. Nezapomenutelný zážitek zvaný "Powder Snow" organizuje majitel chaty - Ulli Crazzolara - několikrát týdně. Zájemci jsou vyzvednuti ještě za tmy pod lanovkou v San Cassianu a skútrem vyvezeni k horské chatě.

Celebrity v Alta Badia

Při trošce štěstí zde narazíte na některou z celebrit. Italský lyžař Alberto Tomba zde tráví zimní i letní sezónu a italský expremiér Romano Prodi zde dokonce vlastní domek. Navíc do Alta Badia každoročně zavítá spousta italských moderátorů a filmových hvězd.

Jazyková bariéra

Smířit se ovšem musíte s tím, že místním nemusíte vždy rozumět a to i v případě, že mluvíte plynně italsky i německy. Tady jste totiž na území hrdých horalů - Ladinů, jejichž národní řeč - rétorománština - a kultura jsou stále živé. K této menšinové národnosti se hlácí více jak 30 ticíc lidí.

Nákupy v Alta Badia

Náročnou klientelu v Alta Badia tradičně přitahují luxusní obchody zdejších lokalit Corvara a Colfosco, ekonomicky přijatelnější alternativou jsou naopak La Villa, Pedraces a San Cassiano. Stále atraktivnější je v poslední době dolní část údolí Val Badia, která je dál od sjezdovek Alta Badie a Sella Rondy, ale zato blíž svahům skiareálu Kronplatz/Plan de Corones.

Alta Badia - ubytování

V naší nabídce Kronplatz najdete kvalitní ubytování v hotelech od 3* do 4*. Věříme, že se váš vybraný hotel pro Vás stane druhým domovem, kam se rádi v budoucnu vrátíte. Kompletní přehled všech možností ubytování najdete v naší nabídce Zimní zájezdy Alta Badia

Alta Badia - počasí

Průměrná roční teplota se ve středisku Alta Badia pohybuje okolo 5 °C. Zimní sezóna a nejlepší počasí pro lyžování jsou zde od listopadu až do dubna. Naopak nejteplejší počasí má Alta Badia v červenci a srpnu, kdy se teplota pohybuje okolo 20 °C.

Zimní dovolená v Alta Badia je na samotném vrcholu možností, které alpské lyžování skýtá.

Přejeme krásné lyžování !