Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Další možnosti sportu a zábavy

    bruslařský stadion – Alleghe, Zoldo Alto, kluziště - Selva di Cadore

    plavecký bazén – Agordo cca 15 km od Alleghe

    noční lyžování – Pecol/Zoldo Alto

    diskotéky – Alleghe, Zoldo Alto, Selva di Cadore

    skibus z Alleghe cca každých 30 min – Malga Ciapela/Marmolada – napojení na komplex Sella Ronda (nutný rozšířený skipas Dolomiti Superski)

Civetta - lyžování Dolomitech

Italská Civetta je největší lyžařské středisko severoitalského regionu Veneto a patří mezi 12 vyhlášených lyžařských středisek komplexu Dolomiti Superski. Lyžování je vsazeno pod majestátními štíty Monte Civetta (3220 m.n.m.) a Monte Pelmo (3168 m.n.m.). Nabízí úchvatné výhledy na jezero Alleghe i na horské panorama italských Dolomit včetně jejich nejvyššího vrcholu Marmolady.

Lyžování všech kategorií

Na svazích Civetty si báječně zalyžují jak začátečníci, tak špičkoví lyžaři, pro každého se zde najde trať odpovídající náročnosti. Velkou výhodou zdejšího lyžování je skvěle fungující systém umělého zasněžování, který zaručuje výborné podmínky na 77 km tratí od prosince do Velikonoc. Další předností tohoto lyžování ve střediska je možnost vybrat si z pěti nástupních stanic tu, která je nejblíže vašemu ubytování. Mezi nejznámější patří Alleghe ležící ve výšce 979 m.n.m. s velkým jezerem stejného jména. V Alleghe se nachází několik pěkných hotelů v blízkosti kabinové lanovky, která končí na vrcholku Pianini Pezzé (1470 m.n.m.), kde začíná malý lyžařský ráj s celkovou délkou sjezdových tratí téměř 80 km. Mezi klienty naší cestovní kanceláře je Civetta velmi oblíbenou destinací.

Celkem km sjezdovek

Černé sjezdovky

Červené sjezdovky

Modré sjezdovky

82 km

3 (6 km)

22 (44 km)

20 (32 km)

 

Pro náročné, začátečníky i příznivce nočního lyžování

Náročnější lyžaře uspokojí zdejší černé sjezdovky, zvlášť oblíbené je lyžování na trati vedoucí pod kabinovou lanovkou Pian del Crep, protože se na ní dá provozovat i noční lyžování. Začátečníci ocení lyžování s dostatkem prostoru na rozlehlých sjezdových tratích vystavených slunci.

Civetta - noční lyžování

Ve večerních hodinách začíná ožívat městečko Zoldo Alto, odkud vás kabinová lanovka Piani di Pezzé vyveze na vrcholek Crep di Pecol, kde na vás čeká skvělé noční lyžování. Můžete si vybírat ze tří osvětlených sjezdovek: první červená trať vede k sedačkové lanovce, u které se můžete občerstvit v horské hospůdce, další dvě sjezdovky vedou podél lanovky až dolů do Zolda. Napravo je pěkná červená trať pro méně náročné lyžování, nalevo náročnější černá trať. Nočního lyžování si můžete užít od úterý do soboty vždy od 19:00 do 23:00.

Civetta - lyžování v okolí

Pokud by vás Civetta se svými 82 km sjezdovek omrzela, můžete si například na jeden den „odskočit“ na Sella Rondu, která se nachází od Civetty jen 15 km. I zde je možnost volby lokálního skipasu nebo skipasu rozšířeného o Dolomiti Superski, a to v různých kombinacích, například lyžování v Cortině d´Ampezzo vzdálené asi 30 km, v Arabbě, kam je to jen 15 km, nebo ve Falcade - Tre Valli, jež jsou ještě o dva km blíž. Tam je možné využit místní skibus, který propojuje střediska Tre Valli, Civetta a Marmolada.

Civetta - hurá na běžky

Na běžkaře čekají běžkařské tratě v délce 55 km, které naleznete v Zoldo Alto, Palafavera a Rif. Aquileia.

Civetta - ubytování

V naší nabídce Civetta najdete kvalitní ubytování. Věříme, že se váš vybraný hotel pro Vás stane druhým domovem, kam se rádi v budoucnu vrátíte. Kompletní přehled všech možností ubytování najdete v naší nabídce Zimní zájezdy Civetta

Civetta - počasí

Průměrná roční teplota se ve středisku Civetta pohybuje okolo 4 °C. Zimní sezóna a nejlepší počasí pro lyžování jsou zde od listopadu až do dubna. Naopak nejteplejší počasí má Civetta v červenci a srpnu, kdy se teplota pohybuje okolo 10 °C.

Prohlédněte si také nabídku našich autobusových zájezdů, užijte si italské Dolomity a Alpy bez starostí se všim komfortem.

Přejeme krásné lyžování !