Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Itálie - - Cortina d'Ampezzo

Další možnosti sportu a zábavy

    plavecký bazén – Cortina (pro držitele skipasu vstup zdarma)

    kluziště – Cortina, Auronzo

    squash, bowling, paragliding, heliski, bobová dráha - Cortina

    lyžařské školy a školičky

    diskotéka - Cortina

Cortina d'Ampezzo - mimořádné lyžování pro zdatné lyžaře i začátečníky

Cortina d´Ampezzo, zasazená do úchvatného amfiteátru velehor patří mezi nejznámější střediska oblasti Dolomiti Superski a lyžování je zde opravdu mimořádným zážitkem. Přímo z tohoto dějiště zimních olympijských her vyrážejí vzdušně vedené kabiny do lyžařských areálů v okolí městečka, další sjezdovky jsou dostupné skibusy. Nejvýše položené tratě pokrývá sníh až do května, proto je tolik vyhledávají milovníci jarního lyžování. 142 km sjezdovek v okolí Cortiny láká zejména svou různorodostí, najdeme zde i lyžování na skutečně ostrých terénech a kromě upravených tratí i volné svahy všech obtížností - nejen lyžování pro zdatnější lyžaře, ale i pro začátečníky. Své příznivce si získá každý zdejší areál, například vyhlášené středisko Pocol-Tofana, kde si můžete vychutnat lyžování na vrcholových sjezdových tratích, na kterých se jely olympijské závody. Další je Faloria-Cristallo s extrémně strmou tratí Staunies. Menšími středisky jsou Misurina, Guargné-Mietres, Auronzo a S.Vito di Cadore.

Cortina d'Ampezzo - superčerná sjezdovka, úchvatné výhledy

Od olympijského stadiónu vyjíždí visutá kabina do kotliny Ra Vallés, v níž se pod vrcholem Tofany (3246 m.n.m.) lyžuje ve výškách 2340 - 2830 m.n.m.. Ještě výš leží areál Cristallo, odkud z Forcella Staunies (2930 m.n.m.) padá "superčerná" trať k průsmyku Tre Croci. Jednu z nejúchvatnějších vyhlídek v Dolomitech si užijete, když vyrazíte skibusem na průsmyk Passo Falzarego (2105 m.n.m.) a odtud lanovkou na vrchol Lagazuoi ve výšce 2750 m.n.m.

Cortina d'Ampezzo - špičkové lyžování ve středisku světové úrovně

Mondénní vysokohorské městečko Cortina leží ve výšce 1224 m.n.m.. Výjimečná poloha v srdci úchvatné scenérie monumentálních italských Dolomit stejně jako skvělá lyžařská nabídka a široká škála služeb ji řadí ke špičkovým střediskům světové úrovně. Cortina určitě splní Vaše představy o lyžování a dobře strávené zimní dovolené. Kromě olympijského stadionu zde najdete i krytý bazén.

Celkem km sjezdovek

Černé sjezdovky

Červené sjezdovky

Modré sjezdovky

142 km

8 (10 km)

27 (40 km)

74 (92 km)

 

Cortina d'Ampezzo - hurá na běžky

Kdo rád vyrazí na běžky, tomu je zde připraveno na 138 km dobře upravených běžeckých tratí, které začínají ve Fiames.

Cortina d'Ampezzo - ubytování

V naší nabídce Cortina d'Ampezzo najdete kvalitní ubytování. Věříme, že se váš vybraný hotel pro Vás stane druhým domovem, kam se rádi v budoucnu vrátíte. Kompletní přehled všech možností ubytování najdete v naší nabídce Zimní zájezdy Cortina d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo - počasí

Průměrná roční teplota se ve středisku Cortina d'Ampezzo pohybuje okolo 5-6 °C. Zimní sezóna a nejlepší počasí pro lyžování jsou zde od listopadu do března. Naopak nejteplejší počasí má Cortina d'Ampezzo v červenci a srpnu, kdy se teplota pohybuje okolo 15 °C.

Přejeme krásné lyžování !