Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Itálie - - Gitschberg - Jochtal - Plose

Další možnosti zábavy a sportu

    bazén

    kluziště, curling

    tenis, squash, bowling

    paragliding, saně

    diskotéky, fitness, jízda na koni

    kulturní a společenské akce

 

Gitschberg-Jochtal a Plose - skvělé lyžování, výborná dostupnost i cena

Gitschberg-Jochtal a Plose v severoitalské provincii Alto Adige patří mezi cenově nejvýhodnější střediska celé oblasti a pro české lyžaře je přitažlivé i výbornou dostupností přes brennerskou dálnici. Lyžařské středisko tvoří dva velmi kvalitní skiareály Plose a Gitschberg-Jochtal, kde naleznete všechny typy skvěle upravených sjezdových tratí, na kterých si užijí lyžování lyžaři všech kategorií.

Celkem km sjezdovek

Černé sjezdovky

Červené sjezdovky

Modré sjezdovky

98 km

8 (23 km)

17 (35 km)

23 (40 km)

 

Skvělé lyžování po celou zimní sezónu

Lákadlem je i rozsáhlý systém umělého zasněžování zaručující výtečné sněhové podmínky pro lyžování po celou zimní sezónu. Této oblasti Italských Dolomit vévodí hora Plose s nejdelší sjezdovkou celé Alto Adige. Sjezdovka Trametsch s délkou 9 km představuje opravdovou lahůdku i pro nejnáročnější lyžaře, zejména ve střední a spodní části. Tato nejdelší černá trať Horní Adiže byla navíc nedávno obohacena v nejatraktivnější pasáži výkonnou sedačkovou lanovkou.

Snowpark

Snowboardisté najdou svůj ráj v podobě snowparku závodních parametrů ve Val Croce.

Gitschberg-Jochtal

Po propojení středisek Gitschberg a Jochtal se stalo toto středisko špičkou v oblasti Dolomiti Superski.

Lyžování v Plose

Jedničkou mezi místními lyžařskými středisky je Plose se 42 km sjezdovek ležících nad Brixenem/Bressanonem. Doporučit zde můžeme jednu z nejdelších jihotyrolských sjezdovek - 9 km dlouhou sjezdovku Trametsch. Lanovky zde vyjíždějí až do výšky 2550 m.n.m.a bonusem je nádherný výhled na dolomitský hřeben i masiv Sella.

Lyžování v Gitschberg-Jochtal

Slunečný Gitschberg-Jochtal skladájící se ze 2 lyžařsky propojených areálu má dohromady 55 km sjezdových tratí. Střediska byla nedávno propojena lanovkou. Hotely, ze kterých je areál nejlépe dostupný se nacházejí ve vesničkách Valles, Mazanza a Rio di Pusteria.

Gitschberg tvoří dlouhá, táhlá sjezdovka, která vede od výstupu z kabiny až dolu do údolí. Nejnáročnější sjezdovky se nachází na jižní straně areálu. Areál dále tvoří přilehlá sedačková lanovka a vleky. Velká chata s občerstvením se naléza kousíček pod výstupem horní stanice. Spoustu menších a útulnějších chat je v nižších polohách areálu.

Jochtal je níže položené středisko, které tvoří hlavní kabina a přilehlé sedačky, dále kabinové lanovky směrem ke středisku Gitschberg. Areál nabízí táhlé carvingové sjezdovky. Pro náročnější lyžaře jsou ve středisku 2  dlouhé červeno-černé sjezdovky, které se nachází nad horskou chatou Nockam. Přejezd mezi středisky Gitschberg a Jochtal trvá lanovkou cca 20 minut (lanovkou je nutno jet obousměrně) Toto středisko v pozdějších zimních měsících nabízí kvalitnější lyžování než na Gitschbergu a to proto, že sjezdovky jsou téměř celé pokryty porostem, který stíní slunci a sníh tolik neměkne.

Další zimní střediska

Sáňkování pro děti

Pokud jedete na hory s dětmi, rozhodně nesmíte vynechat návštěvu sáňkařských drah v údolí Eisacktal. Svézt se zde můžete i na 2 nejdelších drahách v Itálii - ta na Plose měří 10,5 km a na Rosskopfu je jen o půl kilometru kratší, zato je ale osvětlená i v noci!

Středisko Gitschberg nabízí také nově vyžití v Gimmy park, který je ideálním místem pro mladé lyžaře.

Apres-ski

Po lyžování se neváhejte vydat do blízkého Brixenu/Bressanone, kam byl v minulosti poslán do vyhnanství Karel Havlíček Borovský. Bydlel v hotelu Elephant, poté byl přestěhován do domku nedaleko náměstí, který zde stojí dodnes. Brixen je malebné středověké městečko s katedrálou a úzkými uličkami.

Dobré víno ochutnejte v klášteře v Neustiftu/Novacelle, kde sídlí jedno z nejlepších vinařství v Jižním Tyrolsku. V údolí jsou 3 michelinské restaurace, doporučujeme navštívit například Kleine Flamme ve Sterzingu/Vipineto či Hotel Stafler v Maulsu.

Gitschberg-Jochtal a Plose - počasí

Průměrná roční teplota se ve středisku Valle Isarco pohybuje okolo 10 °C. Zimní sezóna a nejlepší počasí pro lyžování jsou zde od listopadu do února. Naopak nejteplejší počasí má Valle Isarco v červenci a srpnu, kdy se teplota pohybuje až okolo 30 °C.

Gistchberg-Jochtal a Plose - zábava, apres-ski

Střediska jsou lákavé i velmi moderními přepravními kapacitami a příkladně bohatou infrastrukturou poskytující nekonečné možnosti dalšího sportovního či kulturního vyžití. Pokud zavítáte do některého z městeček malebně rozložených na úbočí okolních hor, poodhalíte krásu svébytného a před civilizací dosud poměrně uchráněného Tyrolska, včetně jeho charakteristické architektury, kuchyně i lidových zvyků. Správním centrem okresu je Bressanone s romantickým historickým jádrem - město známe spíš jako Brixen, v němž nedobrovolně pobýval Karel Havlíček Borovský.

Neváhejte a podívejte se na nabídku našich zájezdů do této části italských Dolomit. To pravé lyžování tu najde opravdu každý.

Přejeme krásné lyžování !