Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Itálie - - Kronplatz

Další možnosti zábavy a sportu

    bazén - Brunico

    kluziště - Brunico, St. Lorenzo, St. Vigilio, Rasun

    tenisová hala - Brunico

    sáňkařská dráha - St. Stefano, St. Vigilio

    paragliding, snowrafting, lezení po ledopádech, výlety na sněžnicích

    diskotéky, wellness, fitness

    široká nabídka tradiční italské i mezinárodní kuchyně

Náhorní plošina mohutné homole hory Concordia (2275 m n. m.) ční vysoko nad mraky a nabízí lyžování ze třech světových stran. Ke 116 km bezchybně upravených převážně červených sjezdovek vás dopraví 31 lanovek a vleků hi-tech generace v celkové délce 46,4 km, schopných za jedinou hodinu odbavit 70.491 osob. 346 sněhových děl se stará o perfektní zasněžení od prosince do dubna a vysoký počet hodin slunečního svitu už jen korunuje jedinečné podmínky zdejšího lyžování. Dobrou zprávou je, že na toto nekonečné lyžování přístupné z jediné náhorní planiny si můžete dopřát už po šesti hodinách jízdy autem z Prahy a 7 hodinách z Brna.

Novinky 2018/2019

    12 místná kabina ze St. Vigilia na Piculin

    Muzeum horských fotografií na vrcholu Kronplatzu

    restaurace michelinskho šéfkuchaře Norberta Niederkoflera na vrcholu Kronplatzu

Kronplatz - široké sjezdovky pro sjezdaře i snowboardisty

Široké sjezdovky Kronplatz s mírným sklonem si užívají hlavně příznivci pohodového lyžování, snowboardisté a rodiny s dětmi. Celých 100 km tratí je vzájemně propojených a nabízí nekonečné lyžování po celý den. Náročných sjezdovek je v Kronplatzu sice méně, ale zato patří ke špičce. Mezi lyžaři je proslulá hlavně legendární černá pětka, "The Black Five". Sylvester (4950 m) a Hernegg (5100 m), Pre da Peres (866 m), Erta (1610) a Piculin (2000 m) si získaly respekt i mezi těmi nejnáročnějšími. Milovníky dlouhých sjezdů potěší 7 km dlouhá červená sjezdovka Ried s převýšením 1340 m.

Celkem km sjezdovek

Černé sjezdovky

Červené sjezdovky

Modré sjezdovky

116 km

8 (25 km)

15 (39 km)

39 (50 km)

 

Pro rodiny s dětmi

Černým sjezdovkám se dá elegantně vyhnout a den strávit na modrých či červených tratích, proto lze Kronplatz doporučit i rodinám s dětmi. Ty zaujme i letošní novinka - muzeum věnované horám, které zde na vrcholu otevřel slavný horolezec Reinhold Messner.

Freeride, snowpark i noční lyžování

Zkrátka nepřijdou ani příznivci freeride v čerstvém hlubokém sněhu. Potěší i snowpark s U rampou nebo noční lyžování na celkem 3,4 km sjezdovek. O vaše občerstvení postará 40 horských bud nebo lyžařských barů. A věřte, že zdejší kuchyně dokáže potěšit i velké gurmány.

Vleky a kabiny

Bezdotykové čipové karty z výchozích středisek Valdaora, Riscone a San Vigilio di Marebbe zabezpečí pohodlný průchod k vlekům a lanovkám. V sezóně 2015/2016 je rozhodně z čeho vybírat: 2 kabinky pro 6 osob, 11 kabinek s kapacitou 8 osob, 3 kabinky pro 10 osob, 4 pro 12 osob a 1 dokonce pro 15 osob, 2 šestisedačkové vleky, tři čtyřsedačky a 5 vleků.

Lyžování v okolí střediska Kronplatz

Pokud by vám byl i Kronplatz malý, skibus vás každých 20 minut zdarma zaveze ze St. Martin do střediska Alta Badia, ze kterého se napojíte na okruh Sella Ronda (nutno zakoupit skipas Dolomiti Superski).

Kronplatz - lyžařské školy

Pokud se lyžovat teprve učíte, ve středisku Kronplatz jsou k dispozici lyžařské školy, ve kterých působí celkem na 200 zkušených lyžařských instruktorů. Vyučují sjezdové lyžování, snowboarding, telemark, běh na lyžích a dokonce i biatlon. Výuka dětí probíhá na dvou perfektně vybavených širokých cvičných loučkách s pojízdnými koberci.

Kronplatz - hurá na běžky

Běžecké tratě o délce 200 km, to je nabídka, která nenechá chladným nikoho, kdo se rád vydá na běžky. Vyrazit se dá mimo jiné z Riscone, Olangu, St. Lorenzo, St. Vigilio di Marebbe nebo Rasunu.

Světový pohár v biatlonu

Milovníci biatlonu by se sem měli vypravit v ldenu, kdy se zde v Antholzu/Anterselvě každoročně koná Světový pohár.

Kronplatz - ostatní sporty a zábava

Nabídku Apres-ski plně uspokojí možnost plavání, bruslení, tenisu, paraglidingu, snowraftingu, lezení po některém z 24 okolních ledopádů nebo výletů na sněžnicích. A samozřejmě wellness, fitness, diskotéky, bary nebo úžasné hospůdky a restaurace, z nichž některé se mohou pochlubit michelinskou hvězdou nebo alespoň doporučením některého ze známých gurmánských průvodců.

Kronplatz - ubytování

V naší nabídce Kronplatz najdete kvalitní ubytování v hotelech od 2* do 4*. Věříme, že se váš vybraný hotel pro Vás stane druhým domovem, kam se rádi v budoucnu vrátíte. Kompletní přehled všech možností ubytování najdete v naší nabídce Zimní zájezdy Kronplatz

Kronplatz - počasí

Průměrná roční teplota se ve středisku Kronplatz pohybuje okolo 4 °C. Zimní sezóna a nejlepší počasí pro lyžování jsou zde od listopadu až do dubna. Naopak nejteplejší počasí má Kronplatz v červenci a srpnu, kdy se teplota pohybuje okolo 10 °C.

Kronplatz je pádným důvodem, proč navštívit Dolomiti. Potvrdí to každý, kdo sem alespoň jednou zavítal.

Přejeme krásné lyžování !