Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Itálie - - Val di Fassa

Další možnosti sportu a zábavy

    bruslařský stadion a kluziště – Pozza di Fassa, Campitello, Canazei

    krytý bazén, sauna – Alba, Canazei

    lyžařské školy a školičky

    jízda na koních - Canazei, bowling, squash - Alba

    paragliding, heliski

    diskotéky, termální prameny – Pozza di Fassa

    noční lyžování – Pozza di Fasso

Val di Fassa - pohádkové prostředi za příznivé ceny

Oblast Val di Fassa leží v samém srdci trentinských Dolomit, obklopena vysokohorským masivem Gruppo del Sella, kterému vládne z výšky 3342 m.n.m. monumentální Marmolada. Val di Fassa je součástí vyhlášeného lyžařského regionu Sella Ronda vyhledávaného milovníky lyžování z celé Evropy, které sem láká přes 400 km vzájemně propojených sjezdových tratí zasazených do úžasné přírodní scenérie italských Dolomit.

Val di Fassa - skvělé podmínky, prvotřídní lyžování

Val di Fassa patří k nejnavštěvovanějším oblastem italských Dolomit, zahrnuje městečka Moena, Campitello a Canazei a několik vesniček. Oblast je sjezdovkami propojena se sousední Arabbou, Corvarou v Alta Badii a Sevlou ve Val Gardeně. Sněhové podmínky oblasti jsou mimořádně příznivé, a to nejen díky vysoké nadmořské výšce, ale i zásluhou výkonného zasněžovacího systému.

Celkem km sjezdovek

Černé sjezdovky

Červené sjezdovky

Modré sjezdovky

120 km

17 (12 km)

50 (76 km)

30 (32 km)

 

Val di Fassa - počasí

Ve Val di Fassa převládá klidné studené klima. Průměrná roční teplota se pohybuje okolo 4 °C. Hlavní zimní sezóna a nejlepší počasí pro lyžování jsou zde od prosince do února. Naopak nejteplejší počasí má Val di Fassa v červenci, kdy se teplota pohybuje mezi 10 až 15 °C.

Val di Fassa - okruh Sella Ronda

Lyžařské středisko Val di Fassa e Carezza je jedním ze čtyř míst, odkud lze nastoupit na okruh Sella Ronda. Lyžování v mnohakilometrovém systému výborně upravených sjezdových tratí je ale možné pouze s „rozšířeným“ skipasem Dolomiti Superski. Využít lze i kabinové lanovky Col Rodella z Campitella a Pecol z Canazei. Teď už si jen stačí vybrat z nepřeberného množství různorodých a přehledně značených sjezdovek tu nejlákavější trasu, nebo zvolit správnou barvu okruhu a můžeme vyrazit a užít si lyžování.

Ten správný adrenalin

Kdo chce uvolnit nějaký ten adrenalin, jsou zde k dispozici skialpinistické trasy ze Sas Pordoi ležícího ve 2950 m.n.m. nebo náročné závodní tratě a lyžování ve střediskách Arabba a Val Gardena.

Pro méně náročné

Na svoje si přijdou i méně zkušení lyžaři, na které lyžování v areálu Alta Badia.

Val di Fassa - hurá na běžky

Stoupenci běžeckého lyžování určitě nepohrdnou výzvou vyzkoušet si některé úseky světoznámého dálkového běhu Marcialonga, který se zde koná každoročně v lednu. Dalších 5 km tratí v Ciampacu a 5 km v Campitellu. Z Campitella se můžete rozjet na 40 km dlouhou běžeckou stopu, která se napojuje na trať ve Val di Fiemme, kudy vede trasa mezinárodního běžeckého závodu Marcialonga.

Val di Fassa - oblíbená moderní střediska

Lyžařskou oblast Val di Fassa tvoří několik menších skiareálů. Nejnavštěvovanější z nich jsou moderní střediska Col Rodella a Belvedere, které nabízejí 55 km lyžování na převážně červených sjezdových tratí s přímým napojením na komplex Sella Ronda. Další skiareál Ciampac je propojen se střediskem Buffaure. Oba potěší lyžaře 26 km tratí všeho druhu.

Černé sjezdovky pro náročné

Náročnější sportovce okouzlí lyžování na  těžší černé trati, která vede z vrcholu Ciampac. Zajímavé lyžařské podmínky skýtají i další dva skiareály Ciampedie a Passo Costalunga, které jsou díky své odlehlejší poloze méně zaplněné lyžaři než ostatní části oblasti Val di Fassa. Zde si tedy užijete velmi klidné lyžování.

Val di Fassa - ubytování, zájezdy

Ubytování podle vašich přání a nároků najdete v naší nabídce Zimní zájazdy Val di Fassa

Val di Fassa - zábava, užijte si lyžování naplno!

Snowpark, ráj pro snowboard i lyže

Vyznavačům snowboardingu jsou ve Val di Fassa vyhrazeny 2 funparky - Belvedere/Canazei a Ciampac/Alba.

Netradiční noční lyžování

Další možnost, kterou můžete využít v rámci skipasu pro oblast Val di Fassa, je noční lyžování na středně náročné sjezdovce Aloch v Pozza di Fassa.

Pro rodiny s dětmi

Pro rodiny doporučujeme lyžování a zábavu v několika malých i větších skiareálech, ale především v ráji pro děti Kinderland v Canazei a v dětském parku Ciampedie v Pozza di Fassa či v Parku Bimbo Neve v lokalitě Pera.

Přejeme krásné lyžování !