Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Itálie - - Val Gardena - Alpe di Siusi

Další sportovní a zábavné možnosti

    kluziště a bruslařský stadion

    krytý bazén – St.Urlich

    lyžařské školy a školičky

    jízda na koních, squash

    diskotéky

    noční lyžování – Castel Rotto

Val Gardena / Alpe di Siusi - skvělá zimní dovolená

Fantastické lyžování na sjezdovkách Val Gardeny orámované jedinečnou kulisou velehor nabízejí skvělé podmínky pro zimní lyžování, od nádherně prosluněných svahů Secedy po košaté sjezdovky v Ciampinoi, kde se odehrávají závody Světového poháru.

Celkem km sjezdovek

Černé sjezdovky

Červené sjezdovky

Modré sjezdovky

175 km

13 (18 km)

93 (116 km)

56 (41 km)

 

Užívejte si lyžování až do jara

Díky důmyslnému zasněžovacímu systému a stálému počasí zde ale vydrží sníh až dlouho do jara. Můžete lyžovat na trati Gardenissima, která je vůbec nejdelším obřím slalomem v Dolomitech, a milovníky carvingu navíc potěší i lyžování na širokých sjezdovkách.

Novinky 2018/2019 

    6 místná sedačka na Alpe di Siusi

Střediska a sjezdové tratě

Val Gardena má 4 části: St. Ulrich - Ortisei, Santa Cristina, Selva-Wolkenstein a také Alpe di Suisi. Vesničku Selva přímo protínají sjezdové tratě okruhu Sella Ronda. Je zde ale i skvělá černá sjezdovka, která vede přímo z Ciampinoi (2254 m.n.m.) a končí téměř v centru Selva-Wolkenstein. Další možností nastoupit přímo na sjezdové tratě je St. Cristina. Vesnička je rozdělena na dva lyžařské areály propojené novou podzemní drahou, vůbec první v Dolomitech. Sjezdové tratě na svazích Monte Pana a Ciampinoi mají převážně charakter náročných černých sjezdovek. Jednou z nich je i známá ostrá trať padající ze samého vrcholu Ciampinoi až do St. Cristiny. Tady se na planině pod štítem Monte Severa (2518 m.n.m) otevírá další bohatá nabídka lyžování v podobě červených a modrých sjezdovek. Odtud je přímé napojení na St. Ulrich – Ortisei, který má také dvě části. První z nich je komplex pod Monte Severa odkud vede nádherná červená sjezdovka v podstatě do centra St. Ulrich. Na druhé straně St. Ulrichu začíná druhá část s kabinovou lanovkou, která vás vyveze na vrcholek hory Monte Piz (2109 m.n.m.). Tam už čeká lyžování na krásně upravených sjezdových tratích Alpe di Siusi, poslední části Val Gardeny. V této oblasti naleznete lyžování na převážně jednodušších červených a modrých tratích pro začátečníky, ale i lyžaře, kteří se rádi rozjezdí, než zamíří na černé padáky v samém srdci Val Gardeny – v Santa Cristině a v Selvě.

Sjezdovky pro sáňkování

Na Alpe di Suisi najdete kromě klasických sjezdovek také lyžování na několika tratích upravených pro sáňkování. Alpe di Suisi jsou nejodlehlejší částí Val Gardeny, na zdolání okruhu Sella Ronda je proto nutné počítat s celým dnem a s brzkým startem.

Val Gardena / Alpe di Siusi - ráj zimních sportů

Celková nabídka lyžařských možností Val Gardena/Alpe di Suisi je mimořádně bohatá a na své si zde přijdou všichni milovníci zimních sportů.

Lyžování na 2 tematických cestách

Další možností, jak si v tomto středisku zpříjemnit pobyt, jsou dvě tematické lyžařské cesty: ve Val Gardeně se můžete vydat po stopách světových pohárů 70. let a v Alpe di Suisi po stopách čarodějnic.

Val Gardena / Alpe di Siusi - Sieser Alm 

60 km většinou mírných a širokých sjezdovek, to je Sieser Alm/Alpe di Siusi. Vyhlášený je i snowpark s U-rampou a místní restaurace a horské chaty na svazích. Přibalit si určitě nezapomeňte běžky - krásnou kulisu Dolomit zde protíná 80 km upravovaných tratí.

Rodinné lyžování

Sieser Alm/Alpe di Siusi patří mezi nejlepší místa v Alpách pro rodinné lyžování. Nacházejí se zde mírné a široké sjezdovky s lanovkami s bezpečnostní zábranou pro děti. Děti zde totiž hrají prim. Středisko se specializuje na rodiny, což poznáte na každém kroku. Jsou tu 2 velké lyžařské školy, nechybějí ani slalomy napíchané na sjezdovkách a v restauracích jsou nabízená speciální menu.

Pro náročné lyžaře

Nudit s zde nebudou ani zdatní lyžaři. Černá sjezdovka Puflatsch nebo červená Spitzbühl se sportovním měřeným slalomem dají opravdu zabrat. Nesmíte vynechat ani již zmiňovaný 1500 m dlouhý snowpark, který ocenila i česká profesionální snowboardistka Šárka Pančochová jako "Fakt nejlepší v Itálii".

Běžecké tratě

Nepřekonatelná je zdejší kulisa s masívy Schlern či Langkoffel, čnící nad náhorní planinou, která má rozlohu 8000 fotbalových hřišť. Tam i zpět ji protínají běžecké trasy o délce 80 km. Jsou rozdělené podle obtížnosti na modré, červené a černé. Na tyto tratě sem, kvůli nadmořské výšce, jezdí trénovat běžecké týmy z celé evropy.

Gastronomie

Zdejší restaurace jsou vyhlášené. Navštivte například malou rodinnou Gostner Schwaige přímo na sjezdovce. Domácí knedlíky, ravioli, špek či sýry jsou nepřekonatelné! Pokud máte chuť na pořádný steak, stavte se v restauraci Tirler!

Val Gardena / Alpe di Siusi - hurá na běžky

Pro běžkaře je připraveno 102 km běžeckých tratí rozprostřených po různých místech údolí Val Gardena/Alpe di Suisi. 

Val Gardena / Alpe di Siusi - ubytování

Val Gardena patří k nejluxusnějším střediskům nejen v Dolomitech, ale i celé Itálie. V jednotlivých vesničkách najdete mnoho špičkových obchůdků, hotelů a restaurací.

V naší nabídce Val Gardena / Alpe di Siusi najdete kvalitní ubytování. Věříme, že se váš vybraný hotel pro Vás stane druhým domovem, kam se rádi v budoucnu vrátíte. Kompletní přehled všech možností ubytování najdete v naší nabídce Zimní zájezdy Val Gardena / Alpe di Siusi

Val Gardena / Alpe di Siusi - počasí

Průměrná roční teplota se ve středisku Alta Badia pohybuje okolo 5 °C. Zimní sezóna a nejlepší počasí pro lyžování jsou zde od listopadu až do dubna. Naopak nejteplejší počasí má Alta Badia v červenci a srpnu, kdy se teplota pohybuje okolo 20 °C.

Přejeme krásné lyžování !