Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Itálie - Ostrov Ischia

Itálie - Ostrov Ischia


Ostrov Ischia patří v posledních létech k nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším oblastem pro strávení klidné dovolené u moře. Hlavní důvody, proč se na Ostrov Ischia zaměřuje stále více zájemců je unikátní příroda, památky, možnosti využít místních léčebných pramenů a v neposlední řadě moře s překrásnými a nepřelidněnými plážemi. Jestliže trávíte dovolenou pravidelně v Itálii a neznáte Ostrov Ischia, potom můžeme doporučit, dovolená se pro vás stane tou nejkrásnější, kterou jste v Itálii prožili.
Ostrov Ischia se nachází v jižní části Itálie, kterou obklopuje Tyrhenské moře, v Neapolském zálivu, v oblasti Kampánie. Ostrov Ischia je sopečného původu, poslední činnost sopky byla zaznamenána v roce 1301. Ischia, s rozlohou 46,33 km2, je největším, nejkrásnějším a nejslavnějším ostrovem v Neapolském zálivu. Letní dovolená na ostrově Ischia je velmi vyhledávaná.
Ischia je vzdálena od Capri cca 33 km, od Procida cca 8 km, od přístavů Neapol a Pozzuoli 18 km. Počet obyvatel kolísá, stále zde bydlí cca 60 tisíc obyvatel, ale tento počet mnohonásobně narůstá během letní sezóny. Z letadla má Ischia téměř kruhový tvar, ale z moře vypadá jako kužel, jehož špičku tvoří vrchol hory Monte Epomeo s výškou 789 m. n. m., která je nejvyšší horou ostrova. „Zelený ostrov“, jak mu je také přezdíváno pro jeho bujnou vegetaci, učaruje každému a bude to jistě velmi romantická letní dovolená.
Ischia je ostrovem plným krásy, památek a zajímavostí. Největší raritou jsou zázračné termální a minerální prameny, sloužící k udržení zdraví a léčbě mnoha nemocí. Těchto přírodních léčebných vod bylo poprvé využito k terapeutickým účelům již v 16. století. V současné době se Ostrov Ischia pyšní svými více než sty horkými a studenými prameny, které jsou denodenně spolu s léčivým bahnem využívány k procedurám při léčbě kožních problémů, bronchitidy, ženských nemocí, pohybového ústrojí aj. K terapiím patří ozdravné koupele, bahenní zábaly, inhalace a další léčebné a kosmetické procedury (např. pleťové masky, léčebné a kosmetické masáže aj.). K procedurám je nutné uhradit povinnou lékařskou prohlídku, cca 28–55 €. Využívání termálních bazénů je ve všech hotelech zdarma, návštěvy místních lázní jsou za poplatek. Vaše letní dovolená na Ostrově Ischia, bude nejen relaxace, ale i ozdravení. Itálie, tedy i Ischia turismem žije, proto i zde najdete vysoce kvalitní služby, ubytování všech kategorií, společenskou zábavu a sportovní vyžití. Letní dovolená v Itálii, to je čisté moře, pláže a příjemná přátelská atmosféra. A právě fantastické moře a pláže tohoto malebného ostrova Ischia, půvab historických měst, všudypřítomné přístavy se svou jedinečnou atmosférou, vyhlášená kuchyně, to vše je dobrým důvodem vybrat si zájezd právě do této části Itálie.

Ostrov Ischia - informace o částech ostrova


Ischia


Ischia je nejdůležitějším centrem a zároveň hlavním městem ostrova Ischia. Město je rozdělené na dvě časti – Ischia Porto (přistav) a Ischia Ponte (most). Ischia patři k nejrušnějším místům na ostrově, nabízejícím různá lákadla, např. piano-bary, diskotéky, typické rybí restaurace a mnoho obchodů mezi slavnou uličkou Via Roma a Corso Vittorio Colonna. K nejnavštěvovanějším historickým památkám patři dominanta města, Aragonský hrad, který si určitě nenechte ujít.

Forio


Forio leží na západní straně ostrova Ischia, která je více vzdálená od Neapole. Okolí je velmi bohaté na přírodní zajímavosti. Zdejší vinaři zajišťuji až 60 % celkové ostrovní produkce vína, proto tuto část ostrova charakterizuji především terasovité vinice. Forio je i rybářské městečko, které si dodnes zachovalo původní ráz starobylého města se středověkými uličkami a náměstíčky, domy s barevnými nebo lávovými fasádami. Téměř na každém kroku najdete starobylou kapličku nebo kostel. Mezi nejznámější patři sněhobílý kostelík Santa Maria del Soccorso. V blízkosti města Forio se nacházejí dvě nádherné pláže Citara a Cava dell‘isola, rovněž i termální prameny, ve kterých je možné celodenní koupaní. K prohlídce láká i návštěva překrásné zahrady „La Mortella“ hudebníka W. Waltona, která je v současně době otevřená pro veřejnost.

Lacco Ameno


Lacco Ameno je významné lázeňské městečko, zároveň i významné archeologické centrum ostrova Ischia, kde byly objeveny pozůstatky starověké řecké civilizace. Tyto památky je možné shlédnout v místním muzeu. Město Lacco Ameno charakterizuje známý skalní útvar v moři ve tvaru houby tzv. „FUNGO“.

Casamicciola Terme


Díky své bohaté zásobě minerálních a termálních pramenů bylo toto městečko Casamicciola Terme prvním turistickým centrem na ostrově Ischia, navštěvovaným mnoha známými osobnostmi, mezi které patřili např. Giuseppe Garibaldi, Henrick Ibsen aj. K zajímavým mistrům, které stoji za to navštívit, se řadí i místní továrna keramiky „Fratelli Mennella“, rovněž observatoř „L‘Osservatorio Geofisico“, postavená po zemětřesení v r. 1883, které kompletně zničilo město Casamicciola Terme.

Sant'Angelo


Malá rybářská vesnička ležící v nejjižnější časti ostrova Ischia, bývá též označována za nejromantičtější místo na celém ostrově Ischia s pohádkovou atmosférou. Bílé domky jsou od sebe oddělené úzkými uličkami, které lákají k nezapomenutelným romantickým procházkám. Většina turistů ostrova Ischia, kteří nechtějí, aby jejich letní dovolená byla jen "lenošení" u moře, plánuje své zájezdy právě do tohoto městečka.

Serrara Fontana a Barano


Dvě malé obce s původní venkovskou architekturou a tradicemi. Tato městečka představují typicky podhorské prostředí s průsmyky a známou stezkou, která vás dovede až na vrchol hory Monte Epomeo. Barano je charakteristické svým antickým akvaduktem, zvaným Pilastry. K ochutnání rozhodně doporučujeme skvěle místní rybí speciality, citrónový liker LIMONCELLO, epomejské bílé a červené víno a výbornou italskou zmrzlinu.

Ostrov Ischia - nejznámější pláže


Mezi nejkrásnější pláže ostrova Ischia patří Inglesi, S. Pietro, Lido, Punta Molino, Pescatori, a mnoho dalších, všechny pak spojuje vulkanický původ a zlatavý písek. Další pláže, které stojí za zmínění, jsou S. Montano s termálním parkem Negombo, ležící kousek od města Lacco Ameno a pláže Spiaggia di Chiaia a Citara, která je rovněž součástí termálního parku Poseidon. Obě pláže se nacházejí ve městečku Forio, které patří mezi nejvyhledávanější turistická letoviska. Další pláž, kterou je nutné zmínit, je nejdelší pláž ostrova Maronti, která je dlouhá přes 2 km a naleznete zde známé „fumarole“ (horké gejzíry). na všech těchto úchvatných plážích si můžete vychutnat křišťálově čisté moře.

Ostrov Ischia - nejznámější termální parky


TERMÁLNÍ PARK GIARDINI DI POSEIDON


(Poseidonovy zahrady - celodenní vstupné cca 31 €) - přáním každého turisty je návštěva těchto světoznámých lázní. Nenechte si ani vy ujít tento termální park v zálivu s písečnou pláží Baia di Citara s 21 bazény o různých teplotách, s přírodní skalní saunou, Kneippovými lázněmi a se soukromou pláží a lehátky.

TIP CK FEDE - TERMÁLNÍ PARK NEGOMBO


(celodenní vstupné cca 33 € ) - nad jedním z nejkrásnějších zálivů ostrova s pláží San Montano, nedaleko od Lacco Ameno, se rozprostírá uprostřed bujné vegetace park Negombo s termálními bazény různých teplot a se soukromou pláží. Tento termální park je vyhledávaný pro svou mladistvou atmosféru.

TERMÁLNÍ PARK GIARDINI AFRODITE E APOLLON


(celodenní vstupné cca 26 €) - velmi pěkné terasovitě uspořádané termální lázně ve svahu nad pláží v Sant´Angelo s 13 bazény a přírodní saunou.

TERMÁLNÍ PARK CASTIGLIONE


(celodenní vstupné cca 26 €) – Casamicciola Terme - slunečné terasovitě uspořádané termální lázně ve svahu, k nimž se dostanete kabinovou lanovkou, nabízí cca 10 bazénů a malou soukromou pláž.

ANTICKÉ ŘÍMSKÉ LÁZNĚ „CAVA SCURA“


termální koupele pod širým nebem, Serrara Fontana - přírodní lázně pod „otevřeným nebem“, s lodní taxi dopravou ze S. Angela (cca 4 €), nebo pěšky ze S. Angela okolo lázní Giardini Afrodite e Apollon (cca 25 min)

TIP CK FEDE – TERMÁLNÍ PARK TROPICAL


(celodenní vstupné cca 26 €) – S. Angelo - termální park se nachází nad zálivem S. Angelo a k dispozici má 10 různých termálních bazénů. Tropical patří mezi mezi jedny z nejhezčích parků na ostrově.
Lokality
.
Itálie/Ostrov Ischia
Forio-2-b.jpg
Itálie/Ostrov Ischia
Aragon.jpg
Itálie/Ostrov Ischia
.
Itálie/Ostrov Ischia
.
Itálie/Ostrov Ischia