Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Lyžování v italských Dolomitech

Folgaria/Lavarone patří mezi další oblíbené středisko lyžařské oblasti Val di Sole, ale u nás zatím moc nepoznané. Středisko tvoří 3 hlavní části: rozsáhlé středisko Folgaria, středně velké středisko Lavarone a malý areál Alpe Fiorentini. Střediska jsou ideální pro začínající lyžaře, rodiny s dětmi ale i školní zájezdy. Dobrá propojenost v rámci střediska Alpe di Folgaria umožňuje celodenní lyžování na různě obtížných sjezdových tratích. Naleznete téměř „liduprázdné“ svahy v dalších menších střediscích. Součástí střediska jsou dva výborně vybavené snowparky, které naleznete v části Alpe di Folgaria a Lavarone.

Celkem km sjezdovek

Černé sjezdovky

Červené sjezdovky

Modré sjezdovky

70 km

3 (4 km)

19 (31 km)

21 (35 km)

 

Folgaria / Lavarone - nový areál

V zimní sezóně 2010/2011 došlo k dokončení velkého projektu, a to propojení části Alpe di Folgaria s částí Alpe Fiorentina. Propojení vzniklo za pomoci 3 zbrusu nových čtyřmístných sedačkových lanovek a 4 nových sjezdových tratí: modré - „Strafexpedition a Variante Ribes Rosso", červené - "Bersaglieri a Ribes Rosso"

Folgaria / Lavarone - apres-ski

Po lyžování se můžete projít roztomilým historickým centrem Folgarie, kde na pěší zóně naleznete zajímavé obchůdky a restaurace. Za návštěvu též stojí nedaleký hrad „Castel Beseno“ nebo si můžete projet na lyžích absolutní unikát v podobě přístupných pevností z 1. světové války vystavěných na okolních kopcích, díky kterým se oblast honosí názvem „Skitour dei Forti". Pro aktivní odpočinek po lyžování je ideální návštěva městského bazénu, sportovního centra či bowlingu.

Folgaria / Lavarone - ubytování

V naší nabídce Folgaria / Lavarone najdete kvalitní ubytování. Věříme, že se váš vybraný hotel pro Vás stane druhým domovem, kam se rádi v budoucnu vrátíte. Kompletní přehled všech možností ubytování najdete v naší nabídce Zimní zájezdy Folgaria / Lavarona

Folgaria / Lavarone - počasí

Průměrná roční teplota se ve středisku Folgaria / Lavarone pohybuje okolo 3-4 °C. Zimní sezóna a nejlepší počasí pro lyžování jsou zde od října až do dubna. Naopak nejteplejší počasí má Folgaria / Lavarone v červenci a srpnu, kdy se teplota pohybuje okolo 10 °C.

 Přejeme krásné lyžování !