Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Další možnosti sportu a zábavy

    kluziště - Andalo

    plavecký bazén, vodní a relaxační svět Acqua in - Andalo

    lyžařské školy a školičky, pojízdné koberce

Paganella - lyžování pro začátečníky i zkušené lyžaře

Paganella patří do rozsáhlé lyžařské oblasti Val di Sole. Leží v západní části Dolomit nedaleko města Trento, téměř v srdci Brennerských Dolomit, a pouhých 18 km od sjezdu z brennerské dálnice. Středisko nabízí spíš snadnější a středně náročné lyžování, proto je ideálním místem hlavně pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi. Na své si zde ale přijdou i zkušenější lyžaři, na které čeká téměř 5 km dlouhé lyžování na červené sjezdovce „Olimpionica“ s převýšením téměř tisíc metrů. Trať vede z vrcholu hory Paganella (2125 m n.m.), odkud se otevírá úchvatný výhled na jezero Garda a na horské masivy Monte Bondone a Brenta, jedno z vůbec nejhezčích panoramat italských Alp.

Celkem km sjezdovek

Černé sjezdovky

Červené sjezdovky

Modré sjezdovky

31 km

1 (1 km)

16 (21 km)

11 (13 km)

 

Paganella - kvalitní lyžování

Středisko patří mezi rezorty s nejbohatší sněhovou nadílkou v oblasti, na dobrou kvalitu zdejšího sněhu má příznivý vliv i severní a severovýchodní expozice svahů. Lyžování na dokonale provázaných sjezdovkách navíc umožňují volit během dne trasy podle pohybu slunce. Lyžaři jistě ocení, že celých 90% sjezdových tratí je pokryto systémem umělého zasněžování.

Lyžování i pro začátečníky

Začátečníky potěší, že na okraji části Andalo na ně čekají nenáročné výukové svahy s praktickými pojízdnými koberci a krátkými sedačkami. Lyžování zde naleznou jak začátečníci, tak i sportovní lyžaři.

Paganella - lyžařská střediska

Středisko Paganella má 2 části: rušnější Andalo a poklidnější Fai della Paganella. Přímo z centra horského městečka Andalo vyjíždí nová rychlá kabinová lanovka pro 8 osob, která vás vyveze téměř na vrchol Pagenelly, odkud již za lyžováním vedou příjemné červené tratě. Druhou částí je městečko Fai della Paganella, odkud vás sedačková lanovka dopraví k dalším sjezdovým tratím.

Paganella - hurá na běžky

Pro běžkaře je v Andalu a ve Fai della Paganella připraven okruh o celkové délce 12 km.

Apres-ski

Chvíle plné romantiky vás čekají při procházkách starobylými uličkami Andala či po březích omývaných vodami krásného jezera. Držitelé skipasu částečně ušetří na vstupném do plaveckého bazénu i na některých kulturních a sportovních akcích.

Paganella - ubytování, zájezdy

V naší nabídce Paganella najdete kvalitní ubytování. Věříme, že se váš vybraný hotel pro Vás stane druhým domovem, kam se rádi v budoucnu vrátíte. Kompletní přehled ubytování najdete v naší nabídce Zimní zájezdy Paganella

Paganella - počasí

Průměrná roční teplota ve středisku Paganella se pohybuje okolo 4 °C. Hlavní zimní sezóna a nejlepší počasí pro lyžování jsou zde od října až do dubna. Naopak nejteplejší počasí má Paganella v červenci a srpnu, kdy se teplota pohybuje okolo 14 °C.

 Přejeme krásné lyžování !

Hotely
1.jpg
Itálie/Skirama Dolomiti Adamello Brenta/Paganella
od 3 790 Kč
i80357o0c0f0w1d1024h0t0p.jpg
Itálie/Skirama Dolomiti Adamello Brenta/Paganella
od 4 990 Kč
1.jpg
Itálie/Skirama Dolomiti Adamello Brenta/Paganella
od 5 290 Kč
23IZPGEU_13.jpg
Itálie/Skirama Dolomiti Adamello Brenta/Paganella
od 5 990 Kč
1.jpg
Itálie/Skirama Dolomiti Adamello Brenta/Paganella
od 6 790 Kč
131138567.jpg
Itálie/Skirama Dolomiti Adamello Brenta/Paganella
od 9 890 Kč
0.jpg
Itálie/Skirama Dolomiti Adamello Brenta/Paganella
od 13 090 Kč