Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Itálie - - Val di Fiemme

Další možnosti zábavy a sportu

    bruslařský stadion a kluziště – Moena, Tesero, Cavalese

    lyžařské školy a školičky - lyžování pro děti

    krytý bazén – Predazzo, Cavalese

    kryté tenisové kurty - Predazzo, diskotéky

    vyjížďky na koních, sáňkařská dráha

    svah s moguly (boule), skialpinistické tratě

Val di Fiemme - sázka na jistotu!

Val di Fiemme je mezi českými lyžaři velmi oblíbené a pravděpodobně také nejčastěji navštěvované zimní lyžařské středisko z celého systému Dolomiti Superski. Pro milovníky lyžování ve vysokých horách je lákavá nejen pro relativně snadnou dostupnost (z Prahy jen 705 km, z Brna jen 860 a kromě necelých posledních 30 km celé po dálnici), ale i pro vysokou úroveň ubytování a příznivé ceny.

Ideální zimní dovolená

Tato oblast, ideální pro zimní dovolenou, nabízí lyžařské terény jak pro děti a začátečníky, tak pro nejnáročnější lyžaře, kteří ocení lyžování na každodenně dokonale upravované sjezdové tratě. Lyžařští fanatici zde najdou překvapivě velký počet adrenalinových černých sjezdovek, které v zimní sezóně 2009/2010 doplňuje nová sjezdová trať "Torre di Pisa - Ski center Latemar" s celkovou délkou 1.6 km a převýšením až 459 m. Stoupenci pohodovějšího lyžování si zase užijí na Bellamonte. Na své si přijdou i vyznavači snowboardingu, protože zde na ně čeká řada skvěle připravených speciálek.

Skvělé lyžování po celou zimní sezónu

Důležité je, že ve zdejších střediscích se dá díky výkonnému zasněžovacímu systému dobře lyžovat i v okrajových termínech zimní sezóny, Val di Fiemme uspokojí návštěvníky i nejmodernějšími a nejrychlejšími přepravními prostředky - právě zde platí výrok „dlouho na svahu, krátce ve vzduchu“. Užijete si zimní dovolenou plnou toho nejlepšího lyžování.

Celkem km sjezdovek

Černé sjezdovky

Červené sjezdovky

Modré sjezdovky

110 km

15 (21 km)

40 (52 km)

51 (37 km)

 

Val di Fiemme - lyžařská střediska

Val di Fiemme se dělí na několik menších lyžařských center, která nejsou vzájemně lyžařsky propojena (jinak je tomu na okruhu Sella Ronda), ale jsou dobře dosažitelná skibusem, a to v rámci služeb předplacených skipasem. Mezi nejznámější zimní střediska Val di Fiemme patří rozsáhlý skiareál Ski Center Latemar přístupný lanovkou z lokalit Predazzo, Pampeago a Obereggen. Dalšími skiareály jsou Ski Area Alpe Lusia, Passo Rolle, Oclini Jochgrimm a Alpe Cermis. V Alpe Cermis najdete velmi pěknou, 8 km dlouhou náročnou černou sjezdovku, která vede přímo z vrcholku Rifugio Paion 2250 m. n. m.

Skipas, výhody

Všichni, kdo mají zakoupený skipas, mohou navštívit zdarma (ve vyhrazených hodinách) plavecký bazén v Cavalese a v Predazzu nebo zimní stadion v Cavalese.

Val di Fiemme - Obereggen

Obereggen leží na severu Itálie v regionu Jižní Tyrolsko/Südtirol. Nabízí krásné sjezdovky a nepřekonatelnou kulisu italských Dolomit. Leží jen 20 km od Bolzana a po lyžování tak lze vyrazit do víru města nebo spojit noční lyžování s návštěvou apres-ski baru Tipi, kde je živo každý večer.

Lyžování

48 km sjezdovek, které zdolávají téměř tisícimetrové převýšení, je zárukoudlouhých sportovních středisek. Nechybí zde snowpark s half-pipe ani večerní lyžování na 1,5 km dlouhé trati Oberholz, pod jejíž svahem tepe Tipi, jeden z nejvyhlášenějších jihotyroslkých apres-ski barů. Těšit se můžete i na jednu z nejkrásnějších scenérií v Alpách, protože Obereggen leží v blízkosti magického masívu Latemar.

Sjezdovky

Sjezdovky ve středisku Obereggen jsou vždy dokonale upravené, k čemuž se váže zajímavý příběh. V osmdesátých letech zde vznikla firma TechnoAlpin, dnes světová jednička ve výrobě sněžných děl, která je tu dodnes testuje. A tak se Obereggen stal výkladní skříní zasněžování.

Apres-ski

Po lyžování se neváhejte vydat objevovat jihotyrolskou metropol Bolzano. Jedná se o malebné město s úzkými uličkami, krásným náměstím Walther Platz a spoustou kaváren a restaurací. Místní chloubou je katedrála z 12. století. Dalším lákadlem je místní archeologické muzeum, ve kterém je k vidění i světoznámý Ötzi, mumie pravěkého muže.

Val di Fiemme - hurá na běžky

Pro běžkaře je připravena pestrá nabídka tratí o celkové délce 150 km, a to včetně 70 km stopy kudy každoročně v lednu vede trasa mezinárodního závodu Marcialonga. Z Molina vede 40 km dlouhá bílá stopa přes Cavalese, Tesero, Ziano a Predazzo až do Campitella (Val di Fassa). Další běžecké tratě jsou k dispozici např. i v Passo Laveze, Ocli Jochgrimm a Bellamonte.

Val di Fiemme - ubytování

V naší nabídce Kronplatz najdete kvalitní ubytování. Věříme, že se váš vybraný hotel pro Vás stane druhým domovem, kam se rádi v budoucnu vrátíte. Kompletní přehled všech možností ubytování najdete v naší nabídce Zimní zájezdy Val di Fiemme

Val di Fiemme - počasí

Průměrná roční teplota se ve středisku Kronplatz pohybuje okolo 7 °C. Zimní sezóna a nejlepší počasí pro lyžování jsou zde od prosince do února. Naopak nejteplejší počasí má Val di Fiemme v červenci a srpnu, kdy se teplota pohybuje okolo 18 °C.

Přejeme krásné lyžování !