Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Itálie - Dolomiti Superski

Italské Dolomity, komplex sdružující 12 kvalitních samostatných vysokohorských středisek, který nemá konkurenci v celé Evropě. Jednotlivá střediska nabízejí lokální skipasy, je však výhodné pořídit si rozšířený skipas Dolomity Super Ski, který platí pro všech 12 oblastí, a získat možnost užívat si na víc než 1200 kilometrech dokonale upravených sjezdových tratí.

Dolomiti Superski - unikátní komplex, 420 vleků a lanovek

Dolomity Superski jsou známé výborným technickým zázemím v podobě 420 vleků a lanovek, vynikajícím systém umělého zasněžování a vždy upravenými a přehledně značenými lyžařskými tratěmi.

Snowboard, lyže, běžky... Dolomiti Superski je ráj pro všechny zimní sporty!

Kromě lyžařů vyhledávají Dolomity Superski i snowboardisté a další milovníci zimních radovánek. Kapacity Dolomit Superski nabízejí také bruslařské plochy, lezecké stěny, paragliding, jízdu na sněžných skútrech a jiné outdoorové aktivity. Na běžkaře čeká rekordních 1177 kilometrů permanentně upravovaných tratí.

Dolomiti Superski - pohádkové lyžování v srdci majestátních hor

Potěšení z lyžování umocňuje všudypřítomná krása majestátních hor, jejichž štíty, obvykle pozlacené sluncem, dodají vašemu pobytu v srdci hor tu správnou atmosféru. Nekorunovanou královnou pro celé italské Dolomity je i jejich nejvyšší hora, mohutná Marmolada, tyčící se do 3342 m.n.m.

Dolomiti Superski - Sella Ronda

Dolomity Superski jsou Mekkou každého vášnivého lyžaře. A skutečnou lahůdkou této oblasti je zřejmě nejvyhledávanější skitour v Evropě, nezapomenutelný komplex Sella Ronda.

Lyžařské oblasti Dolomity Superski - Dolomity Itálie:

    Cortina D´Ampezzo (140 km)

    Plan de Corones – Kronplatz (90 km)

    Alta Badia (130 km)

    Val Gardena - Gröden / Alpe di Siusi – Seiser Alm (175 km)

    Val di Fassa e Carezza (120 km)

    Arabba / Malga Ciapela - Marmolada (62 km)

    3 cime dolomit/3 zinnen (105 km)

    Val di Fiemme / Obereggen (100 km)

    S.Martino di Castrozza / Passo Rolle – Pass (60 km)

    Gitschberg-Jochtal - Plose (95 km)

    Tre Valli (100 km)

    Civetta (80 km)

Sella Ronda - Dolomiti Superski

Lyžařská oblast Sella Ronda, jejíž výška se pohybuje od 1535 do 2510 m n.m., patří mezi nejúžasnější zážitky, které na vás čekají v oblasti Dolomity Itálie. Oblast, kterou tvoří 4 propojená střediska, zahrnuje 280 sjezdových tratí o celkové délce dosahující 410 km, a 170 přepravních zařízení. Okruh vedoucí kolem vlastního masivu Gruppo del Sella lze na lyžích absolvovat oběma směry. Kratší zelená trasa měří 39 kilometrů, protisměrná oranžová varianta je o tři kilometry delší. Kterákoli z tras znamená pro lyžaře převýšení zhruba 8000 metrů, nejvyšší bod přitom leží ve výšce téměř 2500 metrů. Nadmořská výška okruhu se pohybuje v rozmezí 1535 – 2510 m n.m. Dolomity Itálie - zážitek pro každého lyžaře.

Lyžařská střediska - ubytování

Do okruhu Sella Ronda patří 4 vyhlášená lyžařská střediska: ARABBA/MARMOLADA, ALTA BADIA, VAL DI FASSA - CAREZZA a VAL GARDENA. Střediska jsou lyžařsky propojena v délce 410 km sjezdovými tratěmi různé obtížnosti a také lanovkami.

Sella Ronda - okruhy

Oranžový okruh:

Se jede po směru hodinových ručiček a je pro náročnější lyžaře. Při této variantě projedete více obtížnějších sjezdových tratí než na zeleném okruhu. Celková délka oranžové trasy je 41,8 km, tvoří ji 15 červených a 4 modré sjezdové tratě, přepravu zajišťuje pět kabinových a sedm sedačkových lanovek.

Zelený okruh:

Se jede proti směru hodinových ručiček. Jeho celková délka je 38.8 km, je tvořen 8 červenými a 4 modrými sjezdovými tratěmi obsluhovanými čtyřmi kabinami a 11 sedačkami.

U obou okruhů absolvujete s lyžemi na nohou asi 26 km, a to v nádherném prostředí Dolomit. U obou tras jsou možné zajímavé varianty.

Italské Dolomity vás nikdy nezklamou. Vydejte se za úžasným zážitkem! Dolomiti Superski čekají jen Vás!